Artemide Spectral Light závesná lampa zo skla

Závesné svietidlo LED Spectral Light - inteligentná kompozícia svetla s cieleným účinkom Závesné svietidlo Spectral Light pozostáva z priehľadného... viac informácií »
Artemide Spectral Light závesná lampa zo skla
Značka: Artemide
7 500 EUR8 340 EUR Zľava -10%
Overiť dostupnosť »
Závesné svietidlo LED Spectral Light - inteligentná kompozícia svetla s cieleným účinkom Závesné svietidlo Spectral Light pozostáva z priehľadného...

Závesné svietidlo LED Spectral Light – inteligentná kompozícia svetla s cieleným účinkom Závesné svietidlo Spectral Light pozostáva z priehľadného tienidla z ručne fúkaného skla, v ktorom je rozmiestnených dvanásť tyčí z metakrylátu, ktoré fungujú ako svetlovody a svietia rôznymi farbami. Integrované LED diódy vyžarujú svetlo v dvanástich rôznych vlnových dĺžkach, ktoré majú pozitívne účinky na ľudí, zvieratá a rastliny: Svetlo spektrálneho svetelného prívesku pozostáva z vlnových dĺžok vhodných pre ľudí (470 nm modrá, 534 nm zelená a 564 nm žltá), pre psy (470 nm modrá a 555 nm limetková), mačky (500 nm azúrová a 556 nm zelená) a rastliny (470 nm modrá a 662 nm sýtočervená). Vypuklý tvar hornej časti gule usmerňuje svetlo, ktoré je zviazané priehľadným sklom na mierne opálovú spodnú časť, kde sa rôzne vlnové dĺžky zbiehajú a miešajú. Výsledkom tejto fascinujúcej závesnej lampy je svetlo, ktoré reprodukuje viditeľný spektrálny rozsah prirodzeného slnečného svetla. Návrh závesného svietidla pochádza od švajčiarskeho architekta Philippa Rahma, ktorý vedie architektonickú kanceláriu v Paríži. Vo svojej práci rozširuje pole architektúry z fyziologického na meteorologické; v kontexte hľadania udržateľnosti si našiel medzinárodné publikum. Philippe Rahm si nechal patentovať koncept spektrálneho svetla. – Jas a spektrálne farby možno ovládať pomocou externého stmievača.

Podarený výrobok Artemide Spectral Light závesná lampa zo skla originál od značky Artemide jednoducho môžete nájsť aktuálne v našej ponuke za najnižšiu cenu! Práve teraz za cenu 7 500 EUR.